هویتا- امضای همراه دیجیتال مبتنی بر سیم کارت و گوشی تلفن همراه (Pars MSS)

 امضای همراه دیجیتال مبتنی بر سیم کارت و گوشی تلفن همراه (Pars MSS)

سرویس امضای همراه (Mobile Signature Service) راهکاری نوین در حوزه احراز هویت و امضای دیجیتال است که با الگوریتم های رمزنگاری نامتقارن منحصر به فرد توسط شرکت فناوران هویت الکترونیکی امن برای اولین بار در کشور ارائه می ‌گردد. این سرویس مبتنی بر سیم کارت مشترکین تلفن همراه، امنیت تراکنش‌ های اطلاعاتی حساس را در بالاترین سطح بصورت دو عامله و دو کاناله تامین می‌ نماید.
این راهکار مبتنی بر استانداردهای بین ‌المللی توسعه یافته و از پشتوانه حقوقی و قانونی برخوردار می ‌باشد.

امنیت سرویس امضای همراه
امنیت سرویس امضای همراه از جنبه ‌های زیر قابل بررسی است:
 • سیم‌ کارت موبایل یک کارت هوشمند مقاوم در برابر دستکاری است. کاربر موبایل و نرم ‌افزارهای مخرب نصب ‌شده روی موبایل نمی ‌توانند به داده ‌های حفاظت شده سیم‌ کارت دسترسی داشته باشند.
 • در صورتی که یک سیم‌کارت دزدیده شود یا به هر نحوی در اختیار فرد غیرمجازی قرار گیرد، وی نمی‌تواند بدون در اختیار داشتن PIN Code مربوط به امضای همراه، از آن استفاده کند. در صورتی که سه یا پنج بار PIN Code‌ اشتباه وارد شود، سیم‌کارت قفل می‌گردد.
 • اغلب سازندگان موبایل، تضمین می‌ کنند که یک مسیر قابل اعتماد بین صفحه کلید موبایل و نرم‌ افزار روی سیم‌ کارت وجود دارد. وجود مسیر قابل اعتماد از حمله‌ هایی مثل MITM جلوگیری می‌ کند.
  برای فعال‌ سازی امضای همراه، کاربر با ارائه مدارک شناسایی معتبر احراز هویت می‌ شود و می ‌توان ارتباط بین سیم‌ کارت و مالک آن را شناسایی کرد. بنابراین، امکان انکار عملیات امضا شده وجود ندارد.
 • در برخی کاربردها که در آن علاوه بر موبایل، کامپیوتر شخصی کاربر نیز درگیر است، امنیت دو کاناله تامین می ‌شود. یک کانال ارتباطی بین کاربر و کامپیوتر شخصی وی وجود دارد و یک کانال مجزا بین کاربر و موبایل وی وجود دارد. استفاده از این دو کانال مجزا، امکان حملاتی مثل فیشینگ و دزدی هویت را کاهش می‌ دهد.
  احراز هویت دوعامله مبتنی بر امضای دیجیتال، جایگزین نام کاربری و کلمه عبور در فرایند تصدیق اصالت می ‌شود؛ در نتیجه امکان شنود کلمه عبور و یا حملات معمول به پایگاه داده از بین می ‌رود.

ویژگی ‌های امضای همراه
 • مبتنی بر استاند‌ارد (مؤسسه استاند‌ارد مخابراتی اروپا - ETSI)
 • د‌سترسی و کاربری آسان (گوشی موبایل همیشه همراه مشترک است. یک پین‌ کد برای همه کاربرد‌ها)
 • امنیت بالا (د‌و عامله، د‌و کاناله، امنیت اطلاعات روی سیم‌ کارت)
 • هزینه مناسب (بد‌ون نیاز به تجهیزات اضافی)
 • فراهم بود‌ن بستر لازم (فراگیر بود‌ن استفاد‌ه از موبایل)

نمایش کاتالوگ محصولات هویتا


دانلود کاتالوگ محصولات هویتا


  روابط عمومی: info@hovita.ir

  تلفن : 66034809-021

  تهران ,خیابان دکتر حبیب الله ,خیابان قاسمی , خیابان حبیب زادگان , پلاک 69 طبقه 6 واحد 36

  کدپستی: 1459996612

  دورنگار : 66042924-021

logo-samandehi