هویتا- سامانه احراز هویت متمرکز SSO تجهیز شده به درگاه امضای دیجیتال (Pars SSO)

 سامانه احراز هویت متمرکز SSO تجهیز شده به درگاه امضای دیجیتال (Pars SSO)

ویژگی‌ های سامانه ParsSSOسامانه احراز هویت ParsSSO، سرویس ‌های احراز هویت و امضای دیجیتال مبتنی بر PKE را ارائه می ‌دهد. احراز هویت در این سامانه به صورت Single Sign-On است یعنی تنها با یکبار احراز هویت، کاربر می‌ تواند از تمامی سامانه ‌های سازمان بدون نیاز به احراز هویت مجدد استفاده نماید. همچنین، مدیریت کاربران یکپارچه مشکلات مربوط به سرپرستی سامانه ‌ها را بصورت چشمگیری کاهش می ‌دهد. با تعریف یک کاربر، دسترسی کاربر در تمامی سامانه ‌ها بصورت خودکار ایجاد می ‌گردد و با حذف دسترسی، در تمامی سامانه ‌ها از ورود کاربر جلوگیری خواهد شد.

علاوه بر این، محصول ParsSSO با ارائه درگاه امضا، باعث حذف فرآیند PKE در سامانه‌ های نرم ‌افزاری می‌گردد که منجر به کاهش چشمگیر زمان و هزینه‌ های سازمان در تجهیز سامانه ‌ها به زیرساخت کلید عمومی می‌ شود. این سامانه از دو زیرسامانه Identity Provider و Digital Signature Gateway تشکیل شده است:


زیرسامانه Identity Provider

این زیرسامانه که به اختصار IdP نامیده می ‌شود، مؤلفه‌‌ ارائه دهنده‌ خدمات AAA شامل احراز هویت، کنترل دسترسی و حسابرسی است. تمامی Service Provider ها می‌توانند با ثبت ‌نام در این زیرسامانه، خدمات AAA را به آن محول کنند. از ویژگی ‌های اصلی این زیرسامانه ارائه‌ خدمات به صورت Single Sign-On با ضریب امنیتی بالا است. همچنین این زیرسامانه از جانب Service Provider مسئولیت Policy Enforcement را بر عهده دارد.


زیرسامانه Digital Signature Gateway

این زیرسامانه که به اختصار DSG نامیده می ‌شود، مؤلفه‌‌ ارائه دهنده‌ درگاه امضای دیجیتال است. تمامی Service Provider ها می‌ توانند با ثبت ‌نام در این زیرسامانه، از درگاه امضای دیجیتال به صورت امن استفاده کنند.


الگوریتم ‌های امضای دیجیتال
RSA RSASSA-PKCS1-v1_5 RSASSA-OAEP

فرمت ‌های امضا دیجیتال
      RAW       PKCS#1       PKCS#7 در دو حالت Attached و Dettached
      PAdES       XAdES       CAdES

الگوریتم‌های Hash
      MD5       SHA-1       (SHA-2 (256
      (SHA-2 (384       (SHA-2 (512

● احراز هویت بر اساس چارچوب OAuth2.0 و به صورت Single Sign-On
● پشتیبانی از انواع احراز هویت: نام کاربری و رمز عبور / توکن امضای دیجیتال پارس کی سخت ‌افزاری / سرویس امضای همراه / OTP
● مدیریت یکپارچه کاربران، نقش ‌ها، سازمان ‌ها، فراهم کنندگان خدمت و نشست‌ ها
● برخورداری از پشتوانه حقوقی و قانونی: این سامانه مبتنی بر گواهی الکترونیکی می‌باشد و استفاده از گواهی الکترونیکی معتبر، در محاکم قضایی از پشتوانه حقوقی و قانونی برخوردار می‌ باشد.
● انکارناپذیری امضا: در سرویس DSG با استفاده از گواهی الکترونیکی معتبر در این محصول، کاربر نمی ‌تواند امضای انجام شده را انکار نماید.
● راه‌ اندازی سریع و آسان: برای استفاده از قابلیت ‌های این محصول، تنها کافی است وب‌ سرویس‌ های موردنیاز توسط فراهم ‌کننده کاربرد فراخوانی شود و نیاز به هیچگونه عملیات پیاده‌ سازی زمان‌بر و پیچیده‌ ای نیست.
● حذف فرآیند PKE در سامانه‌ های نرم ‌افزاری: استفاده از درگاه امضا منجر به کاهش چشمگیر زمان و هزینه‌ های سازمان در تجهیز سامانه ‌ها به زیرساخت کلید عمومی می ‌شود.
● استفاده از الگوریتم‌ های رمزنگاری معتبر: در این محصول از الگوریتم‌ های استاندارد و معتبر جهانی استفاده شده است. برای مثال، تولید کلید مبتنی بر الگوریتم RSA و طول کلیدهای 1024 و 2048 امکان‌ پذیر است. همچنین، الگوریتم‌ های امضای ذیل نیز در این محصول پشتیبانی می ‌شود:

الگوریتم ‌های Hash
      RSA PKCS #1       SHA-1 RSA PKCS #1       SHA-2 (256) RSA PKCS #1
      SHA-2 (384) RSA PKCS #1       (SHA-2 (512

● استفاده از استانداردهای بین‌المللی و قوانین بومی: محصول مبتنی بر استانداردهای بین‌ المللی معتبر توسعه داده شده است و الزامات قوانین بومی در آن رعایت شده است:
      قوانین مؤسسه استانداردهای IETF شامل Rfc6749 و Rfc8704
      قوانین بومی شامل قانون تجارت الکترونیک و آیین ‌نامه اجرایی آن
     سایر استاندارد ها شامل PKC5 و X509

  روابط عمومی: info@hovita.ir

  تلفن : 66034809-021

  تهران ,خیابان دکتر حبیب الله ,خیابان قاسمی , خیابان حبیب زادگان , پلاک 69 طبقه 6 واحد 36

  کدپستی: 1459996612

  دورنگار : 66042924-021

logo-samandehi