هویتا- درگاه نرم افزاری امضای دیجیتال مبتنی بر سرویس (Pars PKE DSS)

 درگاه نرم افزاری امضای دیجیتال مبتنی بر سرویس (Pars PKE DSS)

محصول ParsPKE یک DSS یا Digital Signature Service است که امکان تجهیز سامانه ‌های نرم‌ افزاری به خدمات احراز هویت و امضای دیجیتال تراکنش‌ ها و اسناد را مبتنی بر وب‌ سرویس فراهم می‌ کند. سامانه ‌های نرم ‌افزاری با فراخوانی سرویس‌ های این سامانه می ‌توانند کاربران خود را مبتنی بر PKI، احراز هویت کرده و همچنین اسناد و تراکنش ‌ها را به‌صورت دیجیتالی امضا نمایند. فرمت اسنادی که این سامانه قادر به امضای آن‌ها می ‌باشد شامل انواع فایل ‌های مجموعه Office (نظیر Word، Excel، و غیره)، فایل ‌های PDF، XML ، ZIP و غیره است. محصول ParsPKE مبتنی بر مفهوم Software As a Service می ‌باشد.

درواقع، این سامانه، با ارائه سرویس باعث تسریع فرآیند تجهیز سامانه ‌ها به قابلیت ‌های زیرساخت کلید عمومی مطابق استانداردهای داخلی و بین ‌المللی می ‌گردد و منجر به کاهش چشمگیر زمان و هزینه در به‌ کارگیری زیرساخت کلید عمومی می ‌شود.

ویژگی ‌ها و قابلیت‌ های محصول  

 • معماری مبتنی بر سرویس: این سامانه با بهره‌گیری از معماری سرویس محور می‌تواند مستقل از پلتفرم سامانه‌ نرم ‌افزاری، مورداستفاده در انواع زبان ‌های برنامه ‌نویسی قرار گیرد.
 • برخورداری از پشتوانه حقوقی و قانونی: امضای الکترونیکی در این سامانه منطبق با استانداردها و قوانین کشور انجام می ‌گیرد و مؤلفه ‌های مرتبط با زیرساخت کلید عمومی، دارای تأییدیه از آزمایشگاه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی هستند. لذا امکان ارائه خدمات به ذینفعان مراکز میانی صدور گواهی الکترونیکی دولتی و خصوصی کشور توسط این سامانه وجود دارد.
 • راه ‌اندازی سریع و آسان: برای استفاده از قابلیت‌ های این محصول، وب ‌سرویس‌های موردنیاز توسط فراهم ‌کننده کاربرد (سامانه نرم ‌افزاری که می ‌خواهد کاربر را مبتنی بر PKI احراز هویت کرده و/یا متقاضی امضای الکترونیکی اسناد و تراکنش ‌هاست) فراخوانی‌ می ‌شود.
 • الگوریتم‌ های رمزنگاری معتبر:
  RSA ECDSA DSA SHA-2(224,256,384,512) SHA-3(224,256,384,512) SHA-1 MD5
 • پشتیبانی از طول کلیدهای مختلف 1024، 2048 و 4096
 • قابلیت امضای دیجیتال اسناد: این سامانه قادر است انواع فایل ‌های مجموعه Office و قالب ‌های اسناد PDF، XML و داده ‌های باینری را براساس فرمت ‌های امضای استاندارد PAdES، XAdES، CAdES ،ASiC-S و ASiC-E امضا کند و در صورت نیاز، اسناد امضا شده را نیز مجهز به مهر زمانی و یا قابلیت اعتبار مدت‌ دار (Long Term) نماید.
 • قابلیت امضاء با توکن امضای دیجیتال پارس کی: امکان استفاده از PKI USB Token ها (مورد تائید مرکز ریشه وزارت صنعت و معدن و تجارت) در فرایند احراز هویت کاربران و امضای اسناد و تراکنش‌ ها (توسط کاربران در مرورگرهای مطرح سیستم ‌عامل‌ های ویندوز و لینوکس)
 • قابلیت امضای دیجیتال با موبایل: پشتیبانی از امضای الکترونیکی کاربران توسط سرویس امضای همراه مبتنی بر سیم ‌کارت و بدون سیم‌ کارت
 • قابلیت امضا در سمت سرور: این سامانه از پودمان ‌های رمزنگاری مبتنی بر استاندارد PKCS #11 (مورد تائید مرکز توسعه تجارت الکترونیکی) PKCS#12، JKS و MSCAPI پشتیبانی می‌ نماید و بدین واسطه قادر به انجام انواع امضاهای سازمانی و توسط سرور می ‌باشد.
 • قابلیت اعتبارسنجی امضای دیجیتال و گواهی الکترونیکی: این سامانه قادر است تا امضای دیجیتال و گواهی الکترونیکی را مطابق با استاندارد "الزامات تشکیل و اعتبارسنجی مسیر گواهی الکترونیکی دیجیتالی" منتشرشده در تاریخ 1394/03/18 توسط مرکز ریشه وزارت صنعت و معدن و تجارت، اعتبارسنجی نماید. لازم به ذکر است که این سامانه به صورت پیش فرض براساس استانداردهای اعتبارسنجی ETSI عملیات مذکور را انجام می دهد.
 • استفاده از استانداردهای بین‌ المللی و قوانین بومی: محصول مبتنی بر استانداردهای بین‌ المللی معتبر توسعه داده ‌شده است و "استانداردهای منتشرشده توسط مرکز ریشه وزارت صنعت و معدن و تجارت" در آن رعایت شده است.

  روابط عمومی: info@hovita.ir

  تلفن : 66034809-021

  تهران ,خیابان دکتر حبیب الله ,خیابان قاسمی , خیابان حبیب زادگان , پلاک 69 طبقه 6 واحد 36

  کدپستی: 1459996612

  دورنگار : 66042924-021

logo-samandehi