هویتا - امکان بارگذاری تصاویر JPEG در توئیتر بدون کاهش حجم

امکان بارگذاری تصاویر JPEG در توئیتر بدون کاهش حجم

از امروز کلیه کاربران میتوانند عکس های با فرمت JPEG را بدون افت کیفیت و کاهش حجم آپلود کنند. توئیتر با هدف تغییرات در شیوه بارگذاری عکس اعلام کرد که این پلتفرم آنکود عکس های JPEG را حفظ خواهد کرد.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تک‌نیوز، نولان اُ.براین (Nolan O’Brien) مدیر بخش مهندسین توئیتر در این مورد گفته است: پیش از این کلیه عکس های بارگذاری شده در توئیتر تغییر فرمت داده و یکسری اعمال روی آنها انجام میگرفت که از کیفیت عکس کاسته میشد. اما اکنون عکس های JPEG کیفیت خود را حفظ خواهند کرد. البته این تصاویر همچنان تغییر آنکود داده و فشرده خواهند شد اما در هنگام کلیک بر روی انها با همان کیفیت قبل به نمایش در می آیند.

اُ.براین خاطر نشان کرد که محدودیت های مربوط به فایل‌های EXIF همچنان برقرار خواهند بود. در این قایل های اطلاعاتی مانند زمان و مکان ثبت تصویر ذخیره میشود. این اطلاعات برای عکاسان جذاب است زیرا میتوانند از ISO و اندازه‌ی دیافراگم عکس‌ها مطلع شوند. البته این اطلاعات میتواند برای سودجویان از نظر کشف موقعیت جغرافیایی خطرناک باشد.

این تغییرات در توئیتر نشان میدهد که این پلتفرم در آینده به مکان بهتری برای اشتراک گذاری عکس ها تبدیل خواهد شد. همچنین با لغو محدودیت های مربوط به انکود JPEG همچنان میتوان جزئیات آنها را در اختیار داشت.

۱۳۹۸/۱۰/۰۲- ۱۵:۰۲