هویتا - آیکون‌های جدید ویندوز 10 در راه‌اند

آیکون‌های جدید ویندوز 10 در راه‌اند

به زودی مایکروسافت آیکون‌های جدیدی را برای ویندوز 10 ارائه خواهد کرد. این شرکت در پست جدید خود از طراحی آیکون‌های جدید خبر داد و گفت علاوه بر آیکون‌های افیس دامنه تغییرات به آیکون‌های دیگر نیز خواهد رسید.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تک‌نیوز، مایکروسافت آیکون‌های جدیدی را برای نوت پد (Notepad) و پینت (Paint) ارائه کرده بود. این آیکون‌ها مدت زیادی بدون تغییر مانده بودند. آیکون اپلیکیشن موبایل داده نیز رنگ جدیدی به خود خواهد گرفت. جان فریدمن (John Friedman) در مورد بازنگری در طرح آیکون‌ها گفت: بیش از 100 آیکون تغییر طرح خواهند داشت و حتی لوگوی ویندوز نیز شکل جدیدی خواهد گرفت. این تغییرات برای ما بسیار دلهره‌آور و همچنین هیجانی بوده‌اند.

با این اقدام مایکروسافت تم آیکونی از 10 محصول تا 100 محصول گسترش خواهد داشت. در این اقدام تمامی‌کاربران چه خانگی و چه شرکت های کوچک و بزرگ بصورت یکپارچه خواهند شد. برای این کار تیم‌های طراحی مختلف گرد هم آمدند و با استفاده از زبان برنامه نویسی مخصوص مایکروسافت به نام Fluent Design System آیکون‌ها طراحی خواهند شد. هدف اصلی طراحی آیکونی است که بتواند در دستگاه‌های با صفحه نمایش متفاوت و فرم فاکتورهای مختلف نمایش داده شود. هنوز زمان دقیق انتشار این آیکون‌ها مشخص نشده است و مشخص نیست که این آیکون‌ها با بروزرسانی ویندوز 10 ارائه می‌شود یا در بروزرسانی هر اپلیکیشن بطور مجزا ارائه خواهد شد.

۱۳۹۸/۱۰/۰۲- ۱۵:۰۰