هویتا - بهترین روش اجرای دورکاری در یک سازمان چیست؟

بهترین روش اجرای دورکاری در یک سازمان چیست؟

با انتشار ویروس کرونا و گسترش سازمان‌ ها نیازمندی‌ هایی از قبیل دورکاری، احراز هویت کارکنان و برقراری ارتباطات امن بر روی بسترهای ناامن یا غیر قابل اطمینان، اهمیت ویژه ای برای سازمان ‌ها پیدا کرده اند. در این خبر به یکی از بهترین روش های اجرای دورکاری برای کارمندان یک سازمان به صورتی که بالاترین بازده را برای کارمندان و همچنین سازمان آن‌ها داشته باشد، پرداخته ایم.

VPN چیست؟
شبکه داخلی خصوصی (Virtual Private Network) که به آن اختصارا VPN گفته می‌شود، به وجود آورنده یک ارتباط امن و خصوصی با شبکه شرکت و سازمان است. VPN نوعی تکنولوژی است که این امکان را فراهم می آورد تا کارمندان بتوانند با استفاده از ارتباط اینترنتی و به صورتی ایمن و از راه دور به یک شبکه سازمانی متصل شوند.
برای اتصال به شبکه سازمان با استفاده از VPN و کامپیوتر شخصی خود، کاربران نیاز است یک برنامه ارتباطی برروی کامپیوتر خود نصب کنند و تیم IT هر سازمان نیز بایستی بستر لازم برای این ارتباط را تهیه و پیکربندی نماید. دوری کارمندان از شرکت هرگز نباید خللی در روند کاری ایجاد کند؛ بنابراین یک راه ارتباطی با سرعت و امنیت بالا مورد نیاز است، قطعی در این ارتباط نباید به وجود بیاید و همچنین مدیران باید بتوانند به راحتی امر مدیریت را انجام دهند.
با راه اندازی این سازوکار امکانی ایجاد می‌شود که کاربران از راه دور به شبکه داخلی شرکت متصل شده و بتوانند به فایل ها و اسناد شرکت دسترسی داشته باشند، از نرم افزار های سازمانی استفاده کنند و حتی به سیستم خودشان در شرکت به راحتی remote connection بزنند.

Teleworking

مزیت های اتصال از راه دور با VPN

  • سرعت: با توجه به رشد مناسب سرعت اینترنت در سال‌های اخیر، محدودیت خاصی از لحاظ سرعت دسترسی به فایل‌های شرکت احساس نخواهد شد.
  • امنیت: پروتکل های متفاوتی برای ایجاد یک ارتباط VPN وجود دارند که برخی از آنها امنیت بسیار بالایی را ارائه می‌دهند.
  • عدم نیاز به سیستم در شرکت: با استفاده از VPN، کامپیوتر شخصی هر شخص که در خارج از شرکت است، عملا عضوی از شبکه داخلی شرکت خواهد شد؛ بنابراین دیگر نیازی به سیستم در شرکت نخواهد بود. این به معنی صرفه‌جویی در هزینه‌ها نیز می‌باشد.
  • سهولت دسترسی: به همان راحتی که شما یک پوشه درون‌هاردتان را باز می‌کنید، می‌توانید در درون کامپیوتر خود در منزل، پوشه File Sharing شرکت را باز نموده و از آن استفاده کنید.
  • قابلیت اطمینان: این ویژگی در دنیای کامپیوتر به این معناست که یک سازوکار تا چه حد می‌تواند به ما اطمینان دهد که تحت هر شرایطی به خدمات رسانی‌اش ادامه دهد و قطعی نداشته باشد. یک ارتباط VPN خوب، از این لحاظ بسیار ممتاز است.
  • امکان جداسازی سطوح دسترسی: کاربران ممکن است در شرکت از سطوح دسترسی متفاوتی برای استفاده از منابع برخوردار باشند. با استفاده از این روش هم مشکلی برای تعریف سطوح دسترسی متفاوت نداریم. مثلا هر کاربر در خانه می‌تواند از username و password خودش در شرکت، برای دسترسی به منابع استفاده کند.

درباره Pars VPN

شبکه خصوصی مجازی Pars VPN، محصول شرکت هویتا جهت برقراری ارتباط خصوصی و امن ذکر شده برای پاسخ به نیاز جدی و مهم سازمان‌ها در مورد مسئله دورکاری کارمندان می‌باشد. با گسترش ویروس کرونا و به خطر افتادن امنیت جانی افراد نیاز به دورکاری بیشتر از همیشه است. Pars VPN می تواند روش تضمین شده ای برای تامین این نیاز برای سازمان‌ها باشد. برای اطلاعات بیشتر درباره این محصول می توانید به این صفحه مراجعه کنید.


نحوه اتصال به سیستم شرکت
پس از اجرای برنامه VPN، سیستم شخصی هر فرد در محدوده IP سازمان قرار می‌گیرد، از آن به بعد با برنامه Remote Desktop Connection می توان به سیستم داخل شرکت متصل شد و صفحه مانیتور را مشاهده کرد.(در این روش لازم است سیستم داخل شرکت روشن باشد). در منوی start، عبارت Remote Desktop Connection را جستوجو کنید.


remote

سپس صفحه زیر به شما نمایش داده می‌شود:

remote

پس از وارد کردن آدرس IP سیستم شرکت، صفحه ای برای لاگین به سیستم به شما نمایش داده می‌شود که لازم است username و password سیستم را وارد کنید.

remote

بعد از آن به راحتی صفحه مانیتور سیستم شرکت را مشاهده خواهید کرد.

۱۴۰۰/۰۱/۱۸- ۱۱:۴۳